Domů

O nás

HISTORIE FIRMY KDE TVOŘÍME NÁŠ TÝM PŘIDEJ SE

Řešení na míru

Flexibilně reagujeme na vaše požadavky a vymyslíme řešení pro vaše specifické potřeby

30 let na trhu

Pravidelně poskytujeme servisní služby opravy i nové instalace vratových uzávěrů desítkám zavedených firem v regionu

Regionální firma

Působíme ve Východních Čechách cca 50km kolem Rychnova nad Kněžnou, kde máme sídlo.

Veřejné prohlášení nás všech, které by mohlo viset přibité někde na návsi na vratech radnice, ale místo toho jsme ho pověsili tady na web.

Jsme nejvíc spokojení, když za sebou vidíme dobrý výsledek. Šťouráme se ve věcech, přemýšlíme, radíme si a voláme nové objevy.

Baví nás výzvy a projekty, které jsou osobité a neotřelé. Nejvíc ty, se kterými si ostatní neví rady, nebo se do nich bojí pustit. My se do nich pouštíme po hlavě a jsme pyšní, že umíme udělat, co by se jinak nedalo sehnat.

Jsme puntičkáři. Řešení domýšlíme a stavíme na milimetr přesně tak, aby bylo tím nejvhodnějším možným. Dát si tu práci a udělat o pár extra svárů nebo přidat trochu železa navíc je pro nás lepší než mít pocit, že jsme to mohli udělat líp a neudělali. Vyrábět jenom pro výdělek nás prostě nebaví.

...Je to tím, jací jsme...

Většina týmu je složená z bandy kutilů. Jeden se šťourá v autech. Další si podomácku opravuje drobné elektrospotřebiče. Třetí si doma neustále něco buduje a vylepšuje. A takové lidi my právě chceme. To je totiž druh lidí, kteří nejsou spokojeni, dokud nepřijdou věcem na kloub a nedotáhnou je k dokonalosti.

Když se vrací zpátky, ptáme se jich, jaký měli den. Největší radost mají z toho, že po nich zůstala velká věc, která funguje. A zákazník s ovladačem, pro kterého jedno tlačítko znamená každodenní změnu, kterou pocítí. Prostě za sebou vidí kus oddělané práce a člověka, který má radost.

...Náš návod, jak dělat věci dobře...

Zajímáme se a učíme. Nedokážeme se věnovat jenom jednomu produktu nebo službě. Zajímá nás, jak spolu věci souvisí. Když se naučíte něco vymyslet a namontovat, znáte výrobek jako své boty. Díky tomu si taky uděláte perfektní představu, jak věci servisovat a opravit.

Pravidelně si v práci takřka v přímém přenosu ověřujeme, jak různá řešení a technologie fungují. Přemýšlíme, jak jdou věci vyřešit jinak a lépe. Dáváme výrobcům zpětnou vazbu a nápady ke zlepšování. Rádi vám vše ukážeme a vysvětlíme rovnou při činu.

Sdílíme mezi sebou informace. Voláme si, radíme a rozmýšlíme spolu řešení. Stává se běžně, že montér přijde v terénu na nový nápad. Zákazníkovi to pomůže dostat ještě vymazlenější řešení a firma se jako celek učí.

A takhle to děláme už 30 let.

...Zákazník je parťák...

Snažíme se nenechat nikoho ve štychu a pomáhat v problémových situacích. Jsme hrdí na to, že dokážeme v krizových momentech zareagovat téměř okamžitě.

Dokážeme vyjít vstříc a navrhnout řešení i ve vysoce specifických podmínkách. A ještě nás to baví.

Nejraději máme takové zákazníky, kteří se podílejí na vymýšlení nejlepšího řešení spolu s námi. Pinkáme si tam a zpátky nápady a návrhy, dokud nemáme jistotu, že už to lepší být nemůže. Užijeme si ale, i když to necháte celé na nás.

...Tým je grunt...

Nehledáme lidi na pozice, ale snažíme se tvořit pozice, které nejvíc sedí lidem. Jsme nadšení, když se lidem nechce domů, klábosí, nebo si udělají společně opíkačku. Na dílně si ze zbytků, které už firma nevyužije, vyrobí věci k sobě domů, třeba kurník. Dokážete si představit ten pocit, když se k vám vrací jen tak na pokec lidi, kteří už u vás nepracují? Je to pecka. A utvrzuje to v nás přesvědčení, za kterým si stojíme. Práce má dělat radost a dávat smysl.

...Kde jsme a jak jsme se sem dostali...

Vratovým systémům se věnujeme od roku 1991. Za těch více než 30 let co jsme na trhu, jsme toho zažili hodně. Bylo to vždycky snadné? Ani náhodou. Někdy jsme toho měli plné kecky, museli jsme utáhnout opasek nebo pracovat do noci, ale to k tomu patří.

V 90. letech nebylo jednoduché se prosadit. Částí proto, že to byly zkrátka devadesátky, my jsme budovali firmu doslova na koleni a montovali ve sklepě bytovky. Částí proto, že jsme dělali převážně průmyslovou techniku a v regionu nás málokdo znal.

V těžkých podmínkách jsme obstáli. Naučili se obchodovat a vsadili na novou strategii. Od roku 1997 jsme začali prodávat a montovat produkty přímo od výrobců. Zároveň jsme zmenšili rádius působnosti na 50 km od sídla firmy. To zabralo. Postupně se našimi klienty stávali další a další soukromníci, malé i větší firmy. Naprostá většina z nich je s námi doposud.

Dnes už jsme firmou, která dokáže pokrýt téměř celé spektrum produktů a služeb v oblasti vratových uzávěrů. Rozšířili jsme nabídku o sektor rodinných domů. Zajišťujeme servisy téměř veškeré vratové techniky a revize požárních vrat. Máme zámečnickou dílnu na velmi dobré úrovni. Umíme sami vyrobit brány a drobné konstrukce, dvoukřídlá vrata i nejrůznější atypické výrobky. V regionu máme desítky středních firem, které na nás spoléhají a skvělý tým lidí, na jejichž práci jsme setsakra hrdí


Jindra Novák je vlastně takový poctivý sedlák, který rád maká a zároveň je obyčejný člověk. Nepotrpí si na tituly „pane řediteli“. Tráví čas raději v dílně než u počítače. A tak vypadá i firma. Banda lidí, kteří jsou nejvíc spokojení, když za sebou vidí dobrý výsledek. Šťourají se ve věcech, přemýšlí, radí si a volají si nové objevy.
Náš tým
vrata novák vrata a brány pro váš byznys vrata novák vrata a brány pro váš byznys vrata novák vrata a brány pro váš byznys vrata novák vrata a brány pro váš byznys vrata novák vrata a brány pro váš byznys vrata novák vrata a brány pro váš byznys

Naše historie

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

1994

Smělé začátky

Třetí nejdůležitější událostí, po vymření dinosaurů a vynálezu plnotučného mléka, bylo rozhodnutí Jindry Nováka pustit se do podnikání. Nebylo na co čekat. Měl za sebou čtyři roky praxe v oboru a velké plány vybudovat něco vlastního.

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

1997-2004

Měníme strategii

Svět už byl připravený na rozšíření vratového impéria, tak se přebudovala garáž na výrobní „halu“. Protože se velkým firmám občas, přes veškeré úsilí, nepovedlo nám zaplatit za odvedenou práci, dali jsme jim vale.

Úplně jsme změnili strategii. Stali jsme se samostatnou firmou. A také se ukázalo jako výborný nápad omezení okruhu působnosti jen na region.

…Jo a garáž nestačila, tak jsme si vedle ní postavili ještě provizorní výrobní kůlnu na kovovýrobu a přípravu.

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

2004-2007

Doba cihlová

Rozšiřování firmy už šlo ráz na ráz. Bylo škoda nevyužít potenciálu šikovných rukou, tak jsme si zařídili vlastní zámečnickou dílnu. V roce 2005 proběhla s velkou slávou kolaudace první zděné výrobní haly.

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

2008

Kanceláře

Když máte rostoucí firmu, nejde všechno papírování dělat z obýváku a taky potřebujete pomocníka pro správu zakázek a účetnictví. Proto jsme opravili jeden z domů v kancelářský objekt, kde dostali všichni svůj stůl, počítač a misku na bonbóny.

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

2019

Rozšiřujeme zázemí

Zakázky se kupily hlava nehlava a my rozšířili počet montážních skupin. Postavili jsme novou halu, kde můžeme skladovat vrata a náhradní díly. Abychom mohli být samostatnější, pořídili jsme ohýbačku a stříhačku. Díky možnosti mít sklad nám narostla flexibilita, a ještě zbyl prostor na další technologie …a pingpongový stůl.

vrata novák vrata a brány pro váš byznys

2023

Digitalizace firmy

Jak se všude píše o mladých dynamických firmách, tak my jsme stará dynamická firma. Hrozně nás baví učit se a vylepšovat. Začali jsme tvořit vlastní informační systém, který bude řídit sklad, plánování, (…). Jak to chodí, když se do něčeho pustíme po hlavě, náš IT dodavatel se pořádně zapotil. Ale stálo nám to za to. Velkým firmám budeme schopni zajistit kompletní servis včetně přístupu ke všem důležitým informacím a zlepšení komunikace. Zkrátka jeden klik a jedem.

Naše práce bude vyladěná a my budeme mít čas na to důležité: hrát si spolu se zákazníky na jejich projektech.